Obrtnička komora Zagreb ukupni je pobjednik 9. Obrtničkih sportskih igara, održanih u organizaciji Hrvatske obrtničke komore (HOK) u Umagu od 12.do 15. svibnja. Druga u ukupnom plasmanu je Obrtnička komora Splitsko-dalmatinske županije, a treća Obrtnička komora Međimurske županije.
Obrtnici Primorsko-goranske županije osvojili su u ukupnom plasmanu 6. mjesto a najbolje rezultate ostvarili su u malom nogometu, 2. mjesto i u tenisu za muške 2. mjesto.

Na 9. Obrtničkim sportskim igrama (OSI) natjecalo se oko 600 obrtnica i obrtnika iz cijele Hrvatske u šest sportova: malom nogometu, potezanju užeta, pikadu, tenisu, stolnom tenisu i kuglanju.
Suorganizator je bila agencija Dubrovnik Sun, a domaćin Obrtnička komora Istarske županije.


REZULTATI:

TENIS/muškarci (pojedinačno)
BRONCA:  Mario Pezelj – Obrtnička komora Zagreb
SREBRO:  Hrvoje Margan –Obrtnička komora Primorsko goranske županije
ZLATO: Josip Keller – Obrtnička komora Požeško slavonske županije
 
TENIS/žene (pojedinačno)
BRONCA: Vjekoslava Mihajlović  – Obrtnička komora Zagreb
SREBRO: Ivanka Lukinec – Obrtnička komora Varaždinske županije
ZLATO:  Nikol Šego  – Obrtnička komora Splitsko dalmatinske županije
 
STOLNI TENIS/muškarci (pojedinačno)
BRONCA:  DAMIR MILINOVIĆ, Obrtnička komora Vukovarsko srijemske županije
SREBRO:  KRUNO DABIĆ, Obrtnička komora Splitsko dalmatinske županije
ZLATO: DAVOR LABAZAN Obrtnička komora Međimurske županije
 
STOLNI TENIS/žene (pojedinačno)
BRONCA: BRANKA MALEžIĆ, Obrtnička komora Karlovačke županije
SREBRO: MIRELA CRNILO, Obrtnička komora Zagreb
ZLATO: VESNA WRANA, Obrtnička komora Međimurske županije, koja je nastavila uspješan niz, devete igre – deveti put najbolja!
 
PIKADO/ekipno
BRONCA:  HRVATSKA OBRTNIČKA KOMORA
SREBRO:  Obrtnička komora ZAGREB
ZLATO:  Obrtnička komora SISAČKO MOSLAVAČKE ŽUPANIJE
 
KUGLANJE/ekipno (Muškarci)
BRONCA:  Obrtnička komora POŽEŠKO SLAVONSKE ŽUPANIJE
SREBRO:  Obrtnička komora SISAĆKO MOSLAVAČKE ŽUPANIJE
ZLATO:  Obrtnička komora ZAGREB 
 
KUGLANJE/ekipno (Žene)
BRONCA:  Obrtnička komora KARLOVAČKE ŽUPANIJE
SREBRO:  Obrtnička komora ZAGREB
ZLATO:  Obrtnička komora  OSJEČKO BARANJSKE ŽUPANIJE
 
POTEZANJE UŽETA/ekipno
BRONCA: Obrtnička komora  KRAPINSKO ZAGORSKE ŽUPANIJE
SREBRO: Obrtnička komora  SPLITSKO DALMATINSKE ŽUPANIJE
ZLATO: Obrtnička komora  ISTARSKE ŽUPANIJE
 
MALI NOGOMET
BRONCA: Obrtnička komora Karlovačke županije
SREBRO: Obrtnička komora Primorsko goranske županije ( U sastavu: Dalibor Kratohvil, Goran Brusić, Dino Magaš, Mario Mužević, Martin Jerbić, Danijel Vladić, Fuad Saletović, Milan Kežić, voditelj: Marko Križić)
ZLATO: Obrtnička komora Zagreb
 
Trofej za Fair play osvojila je Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije, za korektno ponašanje u nekoliko sportova.
Ujedno, predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec dodijelio je posebno priznanje predsjedniku Območne zbornice Kranj Ludvigu Kaučiću, voditelju ekipe Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, koja se ove godine prvi put pridružila na igrama.
BILTEN 9 OBRTNICKE SPORTSKE IGRE - UMAG 2016.rtf 133,91 kB